Expedice přátelství, aneb „Poznej mou zemi“


Expedice přátelství, aneb „Poznej mou zemi“

 

Jazyková škola Czech Prestige Natálie Gorbaněvské pokračuje v rozvoji nového projektu „Poznej mou zemi“. Cílem projektu jsou setkání se studenty českých středních škol, učícími se ruský jazyk.

 

Naši studenti vyprávějí svým vrstevníkům o zemích, kde se narodili, odpovídají na otázky, nabízejí ruku k přátelství. Přínos těchto setkání je oboustranný: Češi se dozvědí „z první ruky“ o zemích, ve kterých nikdy nebyli, zahraniční studenti si pak zas vyzkoušejí své první veřejné vystoupení v češtině, a jako bonus jsou k oboustrannému potěšení navázány osobní kontakty.

 

Expedice přátelství, aneb „Poznej mou zemi“

 

První, s kým se naši studenti seznámili, byli studenti Karlínské obchodní akademie-Vyšší odborné školy ekonomické v Praze. Na druhou expedici přátelství se děti vydali za hranice jim známé Prahy – do středočeského města Příbram, do Gymnázia pod Svatou Horou. A tady už jsou naše dojmy:

 

Expedice přátelství, aneb „Poznej mou zemi“

 

Mgr. Eva Levá:

 

5. 5. Jsme absolvovali druhou návštěvu s naším projektem „Poznej mou zemi“, tentokrát do gymnázia Pod Svatou horou v Příbrami. Kromě studentů tamního gymnázia se na nás přišli podívat ještě studenti sousední Obchodní akademie, a tak hlediště bylo zcela plné. V příbrami jsme měli prezentace tři, a to Rusko, Kazachstán a Ukrajina. Česky i rusky mluvící studenti byli spokojeni a my děkujeme za přátelské přijetí, jak panu řediteli i zástupci gymnázia a paní profesorce ruštiny z Obchodní akademie, tak především za organizaci panu doktoru Jakubu Konečnému.

 

Expedice přátelství, aneb „Poznej mou zemi“

 

Elena Ivanko:

 

Naše návštěva gymnázia v Příbrami, ve kterém se učí studenti rusky, byla velmi přínosnou událostí. Jejím účelem byla prezentace "Poznej mou zemi". Pro ni jsme si připravili několik zajímavých fakt o Rusku, Kazachstánu a Ukrajině. Snažili jsme se vybrat ty nejdůležitější a nejpoutavější informace o zemích, ze kterých pocházíme. Domnívám se, že to studenty zaujalo. Kromě toho, že jsme vystoupili s naším projevem, měli jsme možnost mluvit se studenty také neformálně. Jsme všichni velmi rádi, že jsme mohli svou češtinu použít v běžné konverzaci. Bylo to také užitečné pro studenty gymnázia, protože si i oni mohli procvičit svou ruštinu. A to je právě to nejdůležitější, když se učíte cizí jazyk. Navíc jsme měli šanci uvidět jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách - Svatou Horu. Byl to velmi zajímavý a poučný výlet, za který naší škole moc děkujeme.

 

Expedice přátelství, aneb „Poznej mou zemi“

© 2009-2019 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.