Nejdůležitější jsou dojmy


 

Účastníci letních prázdninových a intenzivních jazykových kurzů v Jazykové škole Czech Prestige Natálie Gorbaněvské, jejichž cílem je příprava ke studiu na středních uměleckých školách v České republice, nemohli v Praze opomenout místo, které musí navštívit každý člověk, který má umělecký vkus a chce být nazýván kulturním člověkem.

 

 

Navíc tito studenti očekávají, že zanechají svoji stopu v umění, proto pro ně byla tak cenná unikátní možnost spatřit díla mistrů různých epoch a slohů. Řeč je o pražské Národní galerii. Byla otevřena v únoru 1796 Společností vlasteneckých přátel umění pro vzdělávání a seznámení obyvatel s uměním. Na jejím počátku stála skupina významných představitelů vlastenecky zaměřené české šlechty a několik vzdělanců z řad osvíceného měšťanstva.

 

 

Byla to první veřejně přístupná umělecká galerie v Praze. V současné době má Národní galerie stálé expozice a organizuje velké množství výstav a kulturních akcí.
Návštěva Národní galerie udělala na studenty velký dojem. Takové události nezůstávají bez odezvy. Od toho zde také je mládí, aby vstřebávalo dojmy, prožívalo emoce, formovalo pohled na svět. Takové výlety a exkurze pomáhají utvářet mladé lidi konkurenceschopnými, dodávají jim sebedůvěru a motivují je do budoucna.

 

 

© 2009-2019 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.