Petřín – místo magické a poetické


 

Jedním z nejkrásnějších míst v Praze je petřínský kopec. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je lanovkou. Na Petříně je toho tolik krásného – byly zde založeny petřínské růžové zahrady (zahradní komplex je největším parkem ve městě), samotný vrchol Petřína zdobí Petřínská rozhledna – kopie Eiffelovy věže, je možné tady zabloudit v magickém zrcadlovém bludišti, Štefánikova hvězdárna umožňuje pozorovat hvězdnou oblohu a Slunce.

 

 

 

 

Účastníci letních jazykových kurzů v Jazykové škole Czech Prestige Natálie Gorbaněvské byli na Petříně, dozvěděli se mnoho o jeho historii. Petřín jako první popsal kronikář Kosmas, podle jeho popisu to bylo skalnaté místo, proto z latinského slova „petra“ – hora – pochází také název kopce. Je ještě jedna verze, že název pochází od jména boha Peruna, jehož pohanský chrám stál na hoře, dokud pohanství nebylo vytěsněno křesťanstvím. Petřín je jedno z míst básnířky Mariny Cvetajevové a je popsán v „Poémě hory“: „Hoře začalo od hory. Ta hora byla nad městem“.

 

 

 

 

Na Petříně stojí socha Karla Hynka Máchy, českého romantického básníka, který se narodil na Újezdě pod Petřínem. 1. května přicházejí na Petřín zamilovaní z celé Prahy, aby se políbili u sochy básníka, autora poémy „Máj“, a aby položili k památníku květiny.

 

 

 

 

Naši studenti, kteří byli na Petříně, si odtud odnesli nezapomenutelné dojmy a určitě velké množství fotografií s nádhernými pohledy na Prahu, které se otevírají pouze z Petřína.

© 2009-2019 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.