Do centra Rakouska-Uherska


 

Studenti letních kurzů Czech Prestige – JŠ Natálie Gorbaněvské se cestou z Prahy přes jižní Moravu vydali na poznávací exkurzi do Vídně a nechali se jí okouzlit. Přesvědčili se o tom, že Vídeň  je magická v kterémkoliv ročním období, obzvláště v létě. Užili si nabitý den plný výletů a zážitků, a to s příjemným průvodcem, který jim ukázal ta nejkrásnější a nejzajímavější místa.

 

 

Jejich první kroky směřovaly k jednomu z nejznámějších děl nekonvenčního architekta, sochaře a malíře Friedensreicha Hundertwassera, důstojný a respekt budící dóm. V centru města  zamířili k císařskému paláci Hofburg, jehož specialitou je např. Španělská dvorní jezdecká škola světoznámá zejména díky fenomenálním lipicánům. Od Hofburgu je to už jen malý kousek na náměstí Stephansplatz, kde jsme nakoukli do gotické katedrály sv. Štěpána.

 

 

Během okružní jízdy Vídní zhlédli divadlo Burgtheater, Státní operu, Parlament i Uměleckohistorické a Přírodovědecké muzeum na Maria-Theresien-Platz. Návštěva zámku Schönbrunn byla perlou celého zájezdu. Úžasná barokní stavba byla od druhé poloviny 18. století do roku 1918 letní rezidencí rakouských císařů.

 

 

Na závěr studenti vyrazili k samotnému břehu Dunaje, do zábavního parku Prátr. Prátr nabízí svým návštěvníkům tisíce atrakcí, nejlépe ale udělali ti, kteří se nechali obřím ruským kolem vyvézt nahoru do výšky 64,75 m. Proč? Za jasného počasí měli totiž celou Vídeň jako na dlani…

 

 

 

 

 

 

© 2009-2024 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.