Plavba po Vltavě - dvě hodiny romantiky na lodi Moravia


 

Naši studenti si užili romantickou plavbu na lodi Moravia. Projeli se po Vltavě, prohlédli si pražské památky z neobvyklého úhlu, ochutnali speciality formou rautu připraveným místními kuchaři a tancovali při živé hudbě.

 

 

Plavba lodí Moravia představila našim zahraničním studentům hlavní město České republiky a jeho okolí tak, jak ho doposud neznali. Nastoupili na loď v ulici na Františku (mezi Čechovým a Štefánikovým mostem) a čekali je krásné výhledy na Hradčany, Národní divadlo či úchvatný Vyšehrad a mnoho dalších památek.

 

 

Díky výkladu se navíc dozvěděli také mnohé zajímavosti z historie města. Obdivovali zdymadla, plavební komory, domy nejrůznějších slohů. Sledovali ten cvrkot na březích jedné z nejromantičtějších českých řek. Jedna ze studentek uvádí:“Na lodi byla příjemná atmosféra, všichni přišli slavnostně oblečeni s úsměvem ve tváři.

 

 

Dvouhodinová plavba začala v kotvišti u Čechova mostu a vedla nejprve proti proudu řeky. Loď minula Sovovy mlýny, propluli jsme skrz plavební komoru Smíchov a pokračovali dál až k Vyšehradu. Tam se loď obrátila a vracela se zpět. Ještě jednu obrátku loď provedla před Štefánikovým mostem, než jsme zamířili zpět do kotviště.

 

 

Všichni tancovali východní tance, zpívali a vychovatelé nás obdarovávali upomínkovými předměty. Děkujeme jazykové škole Natálie Gorbaněvské za neopakovatelný zážitek.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Nikita Rubljev

© 2009-2023 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.