Na promenádu do Karlových Var


 

Studenti letních kurzů naší školy, nacházející se v Čechách, jednoduše nemohli nenavštívit město, jehož historie je nerozlučně spjata s historií Ruského impéria. Toto město pro Rusy „otevřel“ nejzvídavější a nejpokrokovější vládce ze všech - Petr I.

 

 

Léčivou sílu místních pramenů vyzkoušel přímo na sobě, když se zde v roce 1711 několik měsíců léčil. Samozřejmě mluvíme o světově proslulém českém lázeňském městě Karlovy Vary (dříve Karlsbad). Pro rusky hovořící turisty je to lázeňská Mekka.

 

 

Zde také dlouhou dobu žil a léčivými vodami se léčil kníže a spisovatel Petr Andrejevič Vjazemskij, který městu věnoval několik básní a lázeňský život se odrazil i v jeho deníkových zápiscích. Ve Varech si své pocuchané nervy uklidnil i klasik Nikolaj Vasiljevič Gogol.

 

 

Naši studenti se zúčastnili exkurze po lázeňské části Karlových Var, procházející po pohádkovém nábřeží řeky Ohře, v jejíž vodách se odrážejí impozantní budovy.

 

 

Studenti se pokochali Mlýnskou, Tržní a Sadovou kolonádou, katolickým kostelem Marie Magdaleny, ochutnali také znamenitou léčebnou karlovarskou vodu.

 

 

V lázních funguje 12 termálních a minerálních pramenů, třináctým pramenem se z legrace nazývá pavilon s Becherovkou – výborným českým likérem, který byl vynalezen v Karlových Varech. Tam však naše exkurze bohužel nezavítala.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2009-2023 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.