Seznámení. Nadšení. Láska?


 

Všichni naši studenti se co nejdříve po příjezdu seznámí s Prahou, městem, kde nyní budou žít a studovat.

 

 

Většina z nich se do našeho neuvěřitelně krásného města zamiluje a to je skvělé, neboť láska k Praze je vítaným doplňkem dobrého studia. Vycházky po městě totiž slouží nejen k nabytí estetického dojmu, ale pomáhají i při výuce českého jazyka.

 

 

Vždyť čeština je všude kolem – na nápisech, vývěskách i směrovkách. A tak se i naše nová listopadová skupina jedno páteční odpoledne vydala na procházku po Praze, tím spíš, že den byl slunečný a teplý, před studenty byl víkend a času na domácí úkoly bylo ještě dost.

 

 

A zde jsou vřelé odezvy našich studentů:

16. listopadu, hned po výuce, jsme se rozhodli užít si slunečný den a projít se po Praze. Náš výlet jsme zahájili u Strahovského kláštera a pak jsme se petřínskými zahradami vyšplhali k Petřínské rozhledně, kopii Eiffelovy věže, postavené v roce 1891 pro jubilejní výstavu. Výška věže dosahuje 60 metrů.

 

 

Ačkoli se může zdát nízkou, nesmíme zapomenout, že stojí na samém vrchu Petřín, jehož výška je 318 metrů. Petřínská rozhledna stojí v překrásných sadech, v nichž je radost procházet se v kterémkoliv ročním období.

 

 

Na vrchu se také nachází zrcadlové bludiště, veřejnosti přístupná Štefánikova hvězdárna, kostel a rozárium. Výhled, kterým jsme se z vrcholu kochali byl prostě nezapomenutelný!

 

 

Tato exkurze ve mně vyvolala dojem návratu do minulosti. Zdálo se, že pouhým natažením ruky je možné přenést se o několik století zpět.

 

 

Poté jsme sešli ke Karlovu mostu, ale na samotný most jsme už nešli a odebrali se prohlédnout si ohromné postavy, lezoucí po televizním vysílači. Jejich zbylé „bratry“ jsme pak našli vedle Muzea Kampa.

 

 

Vycházka byla překrásná a poučná. Ani tisíc přívlastků nemůže vyjádřit velkolepost Prahy. Ohromné díky, Eleno!

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2009-2024 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.