„…A Kalinku jsme si zazpívali spolu“


„…A Kalinku jsme si zazpívali spolu“

 

15. května se na Velvyslanectví Ruské federace v ČR uskutečnilo slavnostní setkání rusistů České republiky s ruským velvyslancem Alexandrem Vladimirovičem Zmejevským. Na toto setkání byla pozvána také vedoucí učitelka jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Czech Prestige Natálie Gorbaněvské, první místopředsedkyně České asociace rusistů Mgr. Eva Levá.

 

Česká asociace rusistů (ČAR) byla založena v roce 1975 a je to dobrovolná, nezávislá organizace, sdružující učitele ruského jazyka a literatury, překladatele, tvůrčí osobnosti, studenty a vůbec všechny, kdo mají ruštinu rádi. Cílem organizace je kromě propagace ruského jazyka, literatury a ruské kultury také vydávání učebních pomůcek a metodická podpora vyučujících ruského jazyka.

 

Zájem o ruský jazyk, který musel v jednu dobu ustát svůj prudký pokles, v poslední roky značně vzrostl.  A to už je opravdový zájem, a ne jen „povinnost“, jako za socialismu. Rusisté jsou této situaci rádi, a mnozí se snaží svou dobrovolnou iniciativou tento zájem udržovat a rozvíjet. Tak třeba naše učitelka, paní Levá, připravila projekt „Mosty přátelství“,  který se v současné době v naší škole úspěšně realizuje. Uskutečnila se už dvě setkání se studenty českých středních škol, studujícími ruský jazyk, a každé takové setkání  je velkou událostí, obohacující obě strany.

© 2009-2024 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.