Adventní výlet do Vídně


Adventní výlet do Vídně

 

V naší jazykové škole jsme v předchozích letech vždy pořádali pro studenty v adventním období výlety do Vídně. V loňském a předloňském roce jsme na výlet jet nemohli, ale o to více jsme se letos do Vídně těšili.

 

V sobotu 3. prosince brzy ráno jsme se tedy vydali na cestu. Po příjezdu do Vídně jsme s paní průvodkyní dojeli metrem do centra. Tam potom začala více než hodinová procházka po historickém centru Vídně. Byli jsme u vídeňské univerzity, procházeli jsme kolem historické radnice, před níž je vždy největší adventní trh. Viděli jsme slavný Burgtheater, budovu parlamentu, náměstí Marie Terezie, Umělecko historické muzeum, Přírodovědné muzeum, bývalý císařský palác Hofburg a jeho zahrady, ulici Ringstrasse a další slavnostně vánočně vyzdobené ulice, všechno s podrobným výkladem paní průvodkyně. Došli jsme na náměstí svatého Štěpána a ke gotické katedrále svatého Štěpána, kde jsme udělali společnou fotografii. Studenti po celou dobu hodně fotografovali, architektura Vídně je zaujala.

 

Adventní výlet do Vídně

 

Po prohlídce centra města se všichni chtěli ohřát a najíst v nějaké kavárně nebo restauraci. Ale nebylo to jednoduché, protože všude bylo mnoho lidí. Potom jsme navštívili adventní trhy, kde je vždy mnoho stánků se sladkostmi, nápoji, ozdobami, suvenýry a dalším zbožím. Později odpoledne jsou ulice a náměstí Vídně slavnostně osvětlené velikým množstvím světel, girland, lustrů a dalších dekorací. Když jsme se metrem vrátili na stanoviště autobusů, viděli jsme ještě zářivě svítící park Prater.

Ze sváteční atmosféry Vídně jsme se s krásnými dojmy vraceli zpět do Prahy.

 

Marie Švandová, Tatiana Ishkova, Zuzana Volinková

 

Adventní výlet do Vídně

 

Ohlasy studentů:

 

Ve Vídni jsem udělala spoustu krásných fotek. Líbila se mi architektura, je podobná Praze, ale atmosféra města je přece jen jiná. Navštívila jsem krásné město, označila jsem si nějaká místa, která chci navštívit při své další cestě. Myslím, že se tam vrátím.

Xenia

 

Ve Vídni bylo při procházce městem velmi chladno. Ale musím říct, že budovy byly velmi krásné a zasloužily si pozornost. Vídeň je velmi krásné město, ale je tam mnoho lidí.

Nikol a Korney

 

Ten výlet byl pro mě moc zajímavý, šli jsme historickým centrem Vídně a navštívili několik vánočních trhů. Architektura a vánoční atmosféra byly prostě kouzelné, opravdu jsem cítil, že Vánoce už jsou blízko. To je hezký zážitek a já bych určitě jel na ten výlet znovu :)

Kirill

 

Adventní výlet do Vídně

 

Ten výlet byl zajímavý, protože jsme prošli hodně krásných míst. Průvodkyně nás provázela  a vše nám ukázala. Mě to zajímalo a chci ještě navštívit Vídeň. Vídeň je velmi krásné město, moderní architektura je zajímavá. Bylo tam hodně lidí, to se mi nelíbilo. Chtěl bych jet do Vídně ještě jednou, ale až bude teplé počasí.

Dmitriy

 

Vídeň je moc hezké město. Počasí bylo trochu chladné, ale bylo to fajn. Po exkurzi po městě jsme měli volný čas, proto jsem prošel několik vánočních trhů. To bylo moc zajímavé. Taky jsme koupili nějaké suvenýry. Byl to skvělý víkend!

Bogdan

 

Ve Vídni se nám moc líbilo. Je to opravdu nezapomenutelné město. Ve Vídni jsme viděli spoustu památek, nakoupili nějaké suvenýry a vyrazili na vánoční trhy. Vídeň je nádherné město a určitě se sem vrátíme.

Albina, Aliya, Margarita, Madina

 

Při procházce po Vídni průvodkyně mluvila česky, to byla nejlepší praxe českého jazyka. Potom jsme chodili po obchodech, koupili jsme mnoho upomínkových předmětů. Ve Vídni je pěkná architektura, jsem ráda, že jsem ji navštívila.

Lera

 

Adventní výlet do Vídně

 

Rád cestuji po Evropě. Vídeň se mi líbila. Byli jsme i v obchodech, ochutnali jsme dobré jídlo. Cesta byla dlouhá, ale líbilo se mi všechno.

Farrukh

 

Všechny památky na mě udělaly nejlepší dojem, jsou velmi krásné. Po prohlídce města jsme se spolužáky šli do kavárny. Potom jsme se prošli ulicemi Vídně, fotili jsme se a kupovali suvenýry. Vídeň se mi moc líbila, ale jeden den nestačil, abych poznala toto zajímavé město. Určitě se sem s kamarády vrátíme.

Milana

© 2009-2023 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.