Astrofyzikem nebo sládkem v pivovaru?


 

Účastníci letních intenzivních jazykových kurzů Jazykové školy Czech Prestige Natálie Gorbaněvské pokračují v poznávání České republiky. Navštívili Plzeň – centrum Západních Čech, hlavní město českého piva, navštívili zde proslulý závod PILSNER URQUELL.

 

 

 

 

Ale Plzeň není slavná jen díky pivovaru, nachází se zde unikátní 3D-planetárium, ze kterého byli studenti velmi nadšeni. Zde je totiž možné se exponátů dotýkat a také se účastnit pokusů. 3D-planetárium v technoparku Techmania Science nabízí unikátní možnost osvojit si původ vesmíru a pozorovat hvězdnou oblohu prostřednictvím projekcí ve formátu 2D a 3D.

 

 

 

Analogickou revoluční technologií Sky-Skan, která umožňuje promítat trojrozměrné filmy na kulatém povrchu kopule, jsou v Evropě kromě plzeňského vybavena jen dvě centra: Astronomické Centrum M. Koperníka Polské akademie věd sídlící ve Varšavě a centrum CosmoCaixa v Barceloně. Je možné, že po návštěvě Plzně se někdo ze studentů rozhodl stát se astrofyzikem nebo sládkem v pivovaru. Přiznejte se, přátelé!

 

 

 

 

 

 

Procházka po městě také zanechala množství dojmů. Plzeň je milá a útulná, má v sobě zvláštní kouzlo a styl. Ne bezdůvodně toto město v roce 2015 mělo putovní titul Evropské hlavní město kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2009-2024 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.