V rytmu karnevalu


 

Tento víkend jsme s našimi studenty navštívili slavný benátský karneval. Ačkoli jsme cestu plánovali jen pro pár lidí, nakonec se nás sešlo 30! Cesta byla sice namáhavá, protože jsme museli dvě noci strávit v autobuse, rozhodně se však vyplatila, protože na nás v Benátkách čekalo krásné slunečné počasí. Jak nám bylo řečeno, je to velká zvláštnost, neboť tam většinu roku prší.

 

 

Po dopolední procházce se sympatickou průvodkyní jsme měli pár hodin volna k samostatnému poznávání města. Odpoledne jsme si pak mohli vybrat, zda zde zůstaneme, nebo navštívíme dva blízké ostrovy: Murano, kde se vyrábí krásné skleněné šperky, lustry a další dekorace; a Burano, které je zas známé ruční výrobou krajek. Nás, kdo jsme zvolili druhou variantu, ostrůvky okouzlily, hlavně krásně barevné domky na Buranu. Škoda jen, že jsme měli málo času.

 

 

Protože jsme měli objednanou loď jen pro náš zájezd, nemuseli jsme se nikde tlačit, což není pro dobu karnevalu typické. V pozdním odpoledni nás loď dovezla zpět do Benátek, kde jsme si užili také večerní atmosféru. Mnozí jsme ochutnali pověstnou italskou zmrzlinu, pizzu či těstoviny a jako suvenýr přivezli masku. Výlet se vydařil na jedničku a všichni studenti byli nezvykle dochvilní, takže teď už jen zbývá vymyslet, kam pojedeme příště.

Mgr. Eva Kolovecká

 

 

O víkendu jsme jeli do Benátek. To se mi moc líbilo. Počasí bylo krásné. Svítilo sluníčko a bylo teplo. Navštívili jsme ostrovy Murano a Burano. Murano je ostrov skla. Tam jsme se podívali, jak dělají různé věci ze skla. Pak jsme navštívili obchod, kde prodávají ty figurky z muranského skla. Burano je ostrov barevných domů. Nejvíc se mi líbil tento ostrov, protože tam bylo méně lidí a domy jsou krásnější než v Benátkách.
Ještě jsme s kamarádkami ochutnaly italská jídla. Jedly jsme špagety a pizzu. To nám chutnalo. Nelíbila se mi dlouhá cesta. Spát v autobuse bylo nepohodlné. Taky se mi nelíbila fronta na mostech. Ale celkem výlet do Benátek byl velmi zajímavý!

— Diana Umbetžan

 

 

 

 

Ráda cestuju a myslím, že cestování je můj základní cíl života. Jsem vděčná svým rodičům, že mám možnost cestovat po Evropě a mohu mít takové velké zážitky. Díky našim šikovným učitelkám jsme jeli na zájezd do Benátek, který se pro nás stal obrovským dobrodružstvím. Byli jsme velmi šťastní, když jsme jeli lodí do Benátek a v průběhu cesty jsme si mohli prohlížet neuvěřitelně krásné pohledy. Benátky nás vítaly jasným a slunečným počasím. Od moře pěkně foukal teplý vítr a to bylo velmi příjemné po chladném počasí v Praze. Kvůli karnevalu bylo v Benátkách hodně lidí a velké fronty před historickými památkami, a proto jsme je nemohli navštívit. Ale nám se líbilo to krásné historické město s množstvím různých obchodů, ve kterých je možné si koupit vše od nějakého dárku na památku až po značkové oděvy. Také je tam mnoho milých kaváren a restaurací, kde můžeme ochutnat tradiční domácí italské jídlo. Samozřejmě jsme si dali italské těstoviny a taky italské dezerty, takové jako Tiramisu a nějaký krém s amarettem. Museli jsme ochutnat tradiční italskou zmrzlinu, která se nazývá "Gellato". A byla výborná! Procházeli jsme se po městě a udělali jsme mnoho fotek, koupili jsme malé karnevalové masky pro kamarády, kteří s námi nemohli jet. Taky jsme jeli lodí na dva ostrovy: Murano - ostrov sklářů a Burano - ostrov krajky. Nejvíce se nám líbil ostrov Burano se svými pestrobarevnými fasádami domů. Jsem velmi ráda, že jsem na ten zájezd jela, protože to bylo jedno z nejlepších dobrodružství mého života. A chtěla bych jet do Benátek znovu, ale v jinou dobu, abych se podívala na ty památky bez turistů.

— Rufina Abdrazakova

 

 

 

 

Benátky – to je živé město, kde ulicemi jsou kanály a ramena řeky. Je to nádherné město, plné barevných, jasných budov, slunce a tepla. Toto město jsem poznala z různých pohledů – ve dne jako hlučné město plné lidí, ale také jako večerní romantické Benátky s úzkými uličkami, gondolami a nábřežím se slabým světlem, které se odráží ve vodě. Pro mě Itálie byla vzdálenou zemí a zdálo se mi, že podívat se tam nebude snadné. Udělala na mě obrovský dojem, bylo tam mnoho nezapomenutelných momentů, které bych chtěla prožít znovu. Itálie mě velmi láká a v budoucnu ji určitě ještě jednou navštívím.

— Káťa Tyulyupova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2009-2023 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.