Bowling v Praze – radost a zábava, kterou nelze promeškat


 

Účastníci letních prázdninových a intenzivních kurzů českého jazyka v Jazykové škole Czech Prestige Natálie Gorbaněvské tráví čas v Praze užitečně a radostně. Jedním z takových druhů zábavy je hrát bowling.V současné době jsou v Praze v provozu desítky klubů a center, kde se hraje bowling. Češi tuto hru milují a ve světě je jednou z nejpopulárnějších: bowling má 100 milionů stálých hráčů v 90 zemích. Hráči se sdružují do klubů, kluby do různých asociací, které organizují národní a mezinárodní soutěže. Taková asociace je i v České republice.

 

 

 

První nálezy, které dokládají existenci hry s koulí a kuželkami, pocházejí ještě z předkřesťanské doby. Za vlast současného bowlingu – dřevěných kolíků (Kegel) a kamenné koule (Kugel) na jejich vytloukání – je považováno Horní Německo. V jejich prospěch hovoří nálezy, datované do 3. století n. l. Zpočátku činnosti spojené s kolíky a koulemi nebyly hrou, ale používaly se při náboženských rituálech – účastník, který srazil kolík, se tím osvobozoval od hříchu.

 

 

A nejstarší na světě a dodnes funkční hřiště pro bowling se nachází v Anglii, v Southamptonu, kde se využívá od roku 1299. Za anglického krále Edwarda III. (1312-1377) byl bowling dokonce populárnější než střelba z luku.

 

© 2009-2024 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.