Film! Film! Film!


 

V jazykové škole Czech Prestige Natalie Gorbaněvské, jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky, byl zahájen z iniciativy pedagoga pana Otakara Šprty filmový klub. Nyní mohou všichni zájemci každý týden ve čtvrtek zhlédnout nejlepší české filmy, samozřejmě v češtině. Tak se náš filmový klub opřel o tři pilíře, tedy o všudypřítomnou jazykovou přípravu, o adaptaci v novém prostředí díky seznámení se s českou kulturou a o téměř rodinnou formu trávení volného času.

 

Klub funguje už tři týdny, studenti rádi navštěvují filmová představení v improvizovaném kinosále – úroveň jazykové přípravy jim už umožňuje chápat děj snímku. Klub byl zahájen 12. listopadu promítáním nestárnoucího filmu Dušana Kleina Jak básníci přicházejí o iluze (z r. 1984). Film přišel v tu nejvhodnější chvíli, vždyť vypravuje o stejných problémech a prožitcích, jaké provázejí i život našich studentů: odjezd z domova, život na koleji, první láska, první důležité zkoušky. Jaké to je být novopečeným studentem? Na první promítání přišlo 25 studentů.

 

 

A takovéto jsou jejich ohlasy.

 

Olga Ščerbakova:

„Film byl zajímavý a veselý. Poučil nás, že všechny prostředky ve studiu a při skládání zkoušek jsou dobré. Dále film ukazuje, jak studenti žili bez internetu a studovali úspěšně. Film se mi líbil, chci vidět i další části trilogie.“

 

Maria Kirova:

„Ve čtvrtek jsme měli možnost podívat se na zajímavý český film Jak básníci přicházejí o iluze. Byl to první film, který jsem viděla v češtině. Byla jsem příjemně překvapena tím, že jsem rozuměla prakticky všemu, co herci říkali. Je pochopitelné, že to bylo možné díky studiu českého jazyka a českým titulkům. Byla to nejenom dobrá zkušenost, ale i zajímavě strávený čas. Netrpělivě čekám na další představení.“

 

Mimochodem, v Čechách je kino velmi populární, počet kin se zde téměř vyrovnal počtu restaurací, a přitom kina nezejí prázdnotou. Českou republiku je možné bez přehánění nazvat zemí filmového umění. Kdo neslyšel o mezinárodním filmovém festivalu, který se každoročně koná v Karlových Varech? A o národní filmové ceně „Český lev“? Kdo nezná filmové studio Barrandov, kde se natáčely mnohé hity světové kinematografie, takové jako Lady XXL (2002), Agent bez minulosti (2002), Blade 2 (2002), Van Helsing (2004), Hellboy (2004), Letopisy Narnie (2005), Kletba bratří Grimmů (2005) a mnoho dalších. Množství regionálních festivalů, několik vlastních oskarových filmů a oskarových režisérů – to všechno je pro desetimilionovou zemi výjimečné, a většinou to jsou pozitivní výsledky práce v oblasti filmového umění.

© 2009-2023 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.