Mistr a Markéta


Мастер и Маргарита

 

„Co by dělalo dobro, kdyby zlo neexistovalo a jak by to na zemi vypadalo, kdyby zmizely stíny?"

 

Čím byl pro Czech Prestige neobyčejný/důležitý 15. březen 2018? Tento den byl plný práce jak pro studenty, tak i pro učitele. Studenti měli zkoušku - test z českého jazyka na úroveň B1. Nebylo to snadné, ale večer měl být hezkým zakončením dne, protože nás čekala návštěva divadla „U Hasičů” (mimochodem.. Divadlo u Hasičů svým repertoárem a hereckými osobnostmi konkuruje všem známým kamenným divadlům v Praze).

 

Divadlo navštívili nejenom studenti a učitelé, ale taky absolventi školy Czech Prestige. Zhlédli jsme představení “Mistr a Markéta”, které je adaptací proslulého románu ruského spisovatele Michaila Bulgakova. Mystická groteska o lásce a touze po svobodě, v níž autor odhaluje prostřednictvím ďábla zlo v lidech a ve společnosti.

 

Мастер и Маргарита

 

Představení přijelo zahrát Docela velké divadlo z Litvínova. Inscenace byla dávným společným snem ruských divadelníků - režisér dnes působí v Čechách, výtvarník v USA, autor hudby v Rusku. Na dramatizaci se podíleli PhDr. Václav Klapka, režisér Jurij Galin a jeho žena, zamenitá herečka Jana Galinová, která si v představení také zahrála a řekla o něm: "Téma je nyní tak současné až jsme trochu zděšeni".

 

Мастер и Маргарита

 

Děkujeme pěkně panu řediteli a paní vedoucí učitelce za organizaci této akce a taky všem ostatním za účast. Bylo příjemné vidět studenty v jiné atmosféře (nejenom za školními lavicemi). Takové akce jsou velmi důležité, protože přináší různorodost do běžného školního života, stmeluje kolektiv a dává spoustu dobrých vzpomínek.

 

Tatiana Ishkova

 

A co na to studenti?

 

V pátek jsme měli zkoušku. Byl to trochu složitý den. Díky našemu řediteli jsme ale skončili ten den zajímavě. Protože jsme šli do divadla na “Mistra a Markétu”. Představení pro nás bylo moc zajímavé, protože to bylo od ruského spisovatele a mnoho studentů ho už četlo, když se učili ve škole. Hra herců se mi líbila. Nejvíc se mi líbil ten herec, který hrál maestra, protože on byl nejenom krásný herec, ale taky hrál líp a víc než ostatní. Ještě chci říct, že jsme šli do divadla už počtvrté, ale rozuměla jsem nejvíce. Děkuji naší škole, že se můžu nejenom učit jazyk, ale ještě mít kulturní život.

 

Madina Alimgazina

 

Мастер и Маргарита

 

© 2009-2024 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.