Nový klub! Divadelní!


Jednou z oblíbených variant trávení volného času v Praze je a bude divadlo

 

Jednou z oblíbených variant trávení volného času v Praze je a bude divadlo. Praha je totiž nejen městem sta věží, ale i sta divadel – více než sto scén nabízí Pražanům různá představení. A za nejzářivětší diamant v této divadelní koruně můžeme označit Národní divadlo.

 

České děti si zvykají na náštěvy divadel už od raného věku. Žáci základních i studenti středních škol obvykle chodí do divadla se svými učiteli. Divadelní umění je v Čechách na výši: často zde hostují zahraniční soubory, pořádají se tu mezinárodní divadelní festivaly. Pro naše studenty je návštěva divadla jak výbornou možností tréninku češtiny, tak seznámením se s českými tradicemi a historií. A proto bylo rozhodnuto k filmovému klubu nádavkem zorganizovat ještě i divadelní. Vypráví naše učitelka, magistra filologie Eva Levá:

 

Vzhledem k tomu, že v naší škole už delší dobu funguje filmový klub, napadlo nás, že ani divadelní by nebyl špatný. A tak jsme ho založili. Studenti měli na výběr, avšak před operou a baletem dali přednost činohře. Jako první představení jsme tedy společně vybrali komedii australského režiséra Louise Nowry Noc bláznů. Tuto hru nacvičilo divadlo Rokoko a obsadilo do ní skvělé české herce, za které jmenuji hlavně Veroniku Gajerovou a Oldřicha Víznera.

 

Hra nás zavedla do prostředí psychiatrické léčebny a zároveň nabídla možnost nahlédnout do divadelního zákulisí - mladý nezkušený režisér totiž jako svou první práci dostal za úkol režírovat hru v prostorách místního blázince. Přestože představení bylo trochu bláznivé, ať už scénou, či hereckými výkony, věřím, že se všem líbilo a užili si krásný kulturní večer.

 

P. S. Podívejte se, jak krásné všechny byly (a jediný zástupce mužů Žeňa taky :)

 

A toto jsou dojmy počínajících milovnic divadla – Diny Utaraliny a Perizat Torekhanové:

 

Ve čtvrtek 9. 3. 2017 jsme šli společně do divadla Rokoko na divadelní představení „Noc bláznů“. Představení bylo zajímavé. Navzdory tomu, že jsme na začátku byli trochu překvapeni neobvyklými scénami, ve druhém dějství se nám všechno velmi líbilo a nakonec jsme byli s představením spokojeni. Herci hráli vynikajícím způsobem a možná díky jejich talentu jsme neměli žádný problém s porozuměním. Po představení jsme pořídili několik fotografií. Chtěli bychom poděkovat organizátorům a přáli bychom si, aby takových společných aktivit bylo víc.

© 2009-2024 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.