Představení opery Rusalka v Národním divadle


Představení opery Rusalka v Národním divadle

 

Navštívit představení v Národním divadle v Praze, na naší první scéně, je vždy velký zážitek. Člověk vnímá nejen hru, operu nebo balet na jevišti, ale i krásu samotné budovy Národního divadla, výzdobu interiéru.

 

Se skupinou studentů jsme navštívili operu Rusalka hudebního skladatele Antonína Dvořáka, která  patří k nejznámějším českým operám. Divák očekává nejen klasickou hudbu, ale i klasickou scénu, tradiční kostýmy. Ovšem umělecký záměr režiséra, výtvarníka scény a kostýmů je někdy jiný. I toto představení bylo v poněkud moderním provedení. Ale hudba byla krásná a pěvecké výkony hlavních představitelů byly také velmi pěkné.

 

O přestávce je možné vyjít nahoru na terasu na střeše Národního divadla. My jsme se tam také došli podívat. Je odtud nádherný výhled na noční Prahu, na Pražský hrad, na Petřín, na Vltavu.

 

Mgr. Marie Švandová

 

Kromě studia chodíme také na výstavy, navštěvujeme památky, jezdíme do sousedních zemí, chodíme do divadla. Byli jsme v divadle na opeře Rusalka. Národní divadlo je moc hezké a velké historické místo. Opera měla tři dějství se dvěma přestávkami. Bylo to velmi zajímavé a operní pěvci zpívali pěkně, bylo hezké poslouchat jejich hlasy. O přestávce jsme si mohli prohlédnout budovu divadla.

 

— Aiym Kenbayeva

 

Studuji spolu s Aiym, také jsem byla na opeře Rusalka. Nejvíce se mi líbil hlas zpěvačky, která vystoupila v roli Ježibaby. Její šaty také byly moc hezké a neobyčejné. Inscenace byla moderní, proto nějaké části byly trochu divné, ale moc zajímavé. Jsem ráda, že máme možnost si takto rozvíjet znalosti a užitečně trávit volný čas.

 

—Ellina Sukasyan

© 2009-2024 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.