Poznej mou zemi 2


Poznej mou zemi 2

 

2. ročník projektu POZNEJ MOU ZEMI, který připravila naše jazyková škola ve spolupráci s Českou asociací rusistů a Česko-ruskou společností jsme zahájili prvním jarním dnem.

 

Poznej mou zemi 2

 

Cílem tohoto projektu je stejně jako loni seznámení studentů českých středních škol a gymnázií s reáliemi zemí bývalého Sovětského svazu, konverzace studentů v češtině i ruštině a navázání spolupráce a přátelství.

 

Poznej mou zemi 2

 

Naši studenti si připravili prezentace o svých zemích: Rusku, Kazachstánu, Ukrajině, Bělorusku a Kyrgyzstánu.

 

Poznej mou zemi 2

 

Letos jsme se vydali do Příbrami, a to rovnou do dvou škol. Nejdříve jsme navštívili Obchodní akademii a Vyšší odbornou školu, kde nás paní magistra Soňa Karnetová mile přivítala štrůdlem a čajem. Naši studenti své země odprezentovali v češtině, protože mezi diváky nebyli jen ruštináři. Studentů tu bylo docela dost, ale byli trošku nesmělí a tak své dotazy pokládali přes paní učitelku.

 

Poznej mou zemi 2

 

Prezentace se všem líbila a my se přesunuli o kousek dál, do Gymnázia pod Svatou Horou. Zde náš přivítal pan doktor Jakub Konečný, se kterým se už dlouhá léta známe z asociace rusistů. Diváků tu bylo sice míň, ale zato se vůbec nebáli ptát. A po prezentacích, které byly na požádání střídavě v češtině i ruštině se, stejně jako loni, studenti rozptýlili po třídě a vyměňovali si kontakty.

 

Poznej mou zemi 2

 

Jsme rádi, že zahájení letošního ročníku proběhlo bez komplikací a těšíme se do dalších škol.

 

Mgr. Eva Levá

© 2009-2023 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.