Bojovali jak lvi, do finále však nepostoupili


 

Přichází jaro a s ním i fotbal. Stejně tak jako loni, se mužstvo jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Czech Prestige Natálie Gorbaněvské zúčastnilo turnaje v minifotbalu o pohár pražské Vysoké školy finanční a správní (VŠFS) pod záštitou věhlasného československého fotbalisty Antonína Panenky.

 

 

 

Turnaj se uskutečnil 29. března v sále sportovního centra Hamr Braník. Zúčastnilo se 12 mužstev pražských gymnázií a středních škol, rozdělených na tři podskupiny (naše mužstvo bylo v podskupině В). Závod probíhal od rána do večera. Přestože hráči družstva Czech Prestige hráli s plným nasazením, do finále nepostoupili. Naše škola se turnaje VŠFS účastní už druhým rokem (turnaj samotný se pořádá už popáté), zatím však do finále nepostoupila.

 

 

 

Pokud bychom se učili hrát fotbal tak, jak se učíme češtinu, to by byla jiná: nejen, že bychom do finále postoupili, ale získali bychom i pohár. Ale my se učíme češtinu, a vítězství je pro nás důležité v ovládnutí jazyka, v turnaji je dostatečná i účast.

 

 

Díky hráčům, díky fanouškům, díky organizátorům! Příští rok opět přijdeme popohnat míč.

© 2009-2024 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.