Vzácné setkání s profesorem Allanem Reidem


Vzácné setkání s profesorem Allanem Reidem

 

Czech Prestige – JŠ Natálie Gorbaněvské pravidelně pro své studenty pořádá setkání se zajímavými lidmi. Jedním z nich bylo nedávno setkání s profesorem Univerzity v New Brunswicku Allanem Reidem, známým kanadským rusistou.

 

Profesor Allane Reid se zabývá sovětskou a ruskou literární teorií (Lotman a Bachtin), ruskou literaturou především 20. století. Věnuje se literatuře o holocaustu a nedávno se zaměřil i na sovětskou kulturu a literaturu undergroundu od padesátých let až do poloviny sedmdesátých let 20. století. Centrem pozornosti jeho vědecké tvorby je život a zejména poezie Natálie Gorbaněvské.

 

Vzácné setkání s profesorem Allanem Reidem

 

Profesor Allane Reid vyučoval řadu kurzů ruského jazyka, literatury a kultury, světové literatury a literatury o holocaustu. Mnohokrát byl oceněn za své pedagogické mistrovství, je předsedou Asociace univerzitních učitelů Univerzity v New Brunswicku.

 

Profesor Allane Reid na besedě se studenty naší školy zavzpomínal zejména na přátelství s Natálií Gorbaněvskou a ocenil skutečnost, že v České republice existuje škola nesoucí její jméno.

 

Do Prahy přicestoval z Paříže, kde se u hrobu Natálie Gorbaněvské na hřbitově Père-Lachaise poklonil její památce.

© 2009-2023 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.