Účast na X. jubilejní výstavě „Vzdělávání a kariéra“ v Orenburgu


Účast na X. jubilejní výstavě „Vzdělávání a kariéra“ v Orenburgu

 

Jedním z nástrojů marketingové komunikace, které jsou školami ve velké míře využívány, jsou výstavy a veletrhy. Ředitel Czech Prestige – JŠ Natálie Gorbaněvské, JŠ s právem SJZ,s.r.o. Zdeněk Okůnek se zúčastnil X. jubilejní výstavy „Vzdělávání a kariéra“ , jež se konala v ruském centru strojírenského průmyslu, významném železničním uzlu mezi Povolžím a Kazachstánem Orenburgu.

 

Toto město většina Čechů zná zejména díky plynovodu „Sojuz“, ale i ze středoškolské četby Puškinovy Kapitánovy dcerky, avšak i z legionářské literatury. Organizátory této akce byla Vláda Orenburgské oblasti, Ministerstvo školství Orenburgské oblasti, Magistrát Orenburgu, Hospodářská komora Orenburgské oblasti a Ruský svaz výstav a veletrhů „Uralexpo“.

 

Účast na X. jubilejní výstavě „Vzdělávání a kariéra“ v Orenburgu

 

Cílem výstavy „Vzdělávání a kariéra“, jež probíhala v Paláci kultury a sportu Gazpromu „Gazovik“, bylo poskytnout co nejvíce informací o vysokoškolském vzdělávání absolventům středních škol Orenburgské oblasti. Výstavu během dvou dní navštěvovali studenti zejména desátých a jedenáctých tříd středních škol Orenburgu, zájemci o další vzdělávání různých věkových kategorií, výchovní poradci, třídní učitelé a odborníci ze školství. Pro každého návštěvníka výstavy byl připraven elektronický katalog vystavujících škol. Důležitou součástí výstavy „Vzdělávání a kariéra“ byly přednášky a kulaté stoly vystavujících škol pro zájemce o studium. Přednášejícími byli zástupci vystavujících škol a obvyklým tématem přednášek byly podrobné informace o podmínkách studia a přijímacího řízení. Na jedné z přednášek vystoupil ředitel Czech Prestige – JŠ Natálie Gorbaněvské, JŠ s právem SJZ,s.r.o. Zdeněk Okůnek, jenž představil systém českého vzdělání založeném na bezplatném studiu cizinců za podmínky, pokud ovládají český jazyk. Na závěr této přednášky probíhala diskuse, během níž se studenti a jejich rodiče ptali na vše, co se chtěli dozvědět o studiu v České republice. Každý návštěvník výstavy mohl využít poradenský servis, který mu pomůže najít studijní obor, školu nebo fakultu. Nerozhodným studentům bylo k dispozici Testovací centrum s testem předpokladů pro studium a centrum kariérového poradenství.

 

Účast na X. jubilejní výstavě „Vzdělávání a kariéra“ v Orenburgu

 

Jednalo se o vícedenní akci, která přivedla na jedno místo prodejce, zákazníky - žáky, rodiče a učitele Orenburgské oblasti, ale i konkurenci. Mezi vystavovateli byli vyšší odborné a vysoké školy Orenburgu, Kazaně, Ufy, Samary, pro něž to byl prostředek, kterým o sobě dali vědět, a zvýšili tím svoji prodejní sílu. Zahraniční vystavovatele představovala jedna z kazašských vzdělávacích agentur a Českou republiku - Czech Prestige – JŠ Natálie Gorbaněvské, JŠ s právem SJZ,s.r.o. Účastníky výstavy bylo i přední ruské nakladatelství „Ruské slovo“, Vydavatelský dům „Drofa-Ventana-Graf“, „Národní vzdělání“ , „Osvěta“, „Akaděmkniga“, jež demonstrovaly nové učební pomůcky, knihy a metodickou literaturu. Jednou z hlavních funkcí funkci X. jubilejní výstavy „Vzdělávání a kariéra“ v Orenburgu bylo společenské setkávání a výměna informací a kontaktů.

 

Účast na X. jubilejní výstavě „Vzdělávání a kariéra“ v Orenburgu

 

Orenburgská výstava „Vzdělávání a kariéra“ posloužila jako místo pro osobní kontakt a komunikaci tváří v tvář, což bylo základním, důležitým bodem i v době nárůstu komunikačních kanálů, nových médií a internetu. Za hlavní přednost této výstavy jako marketingové komunikace lze nesporně počítat osobní kontakt s velkým množstvím potencionálních i skutečných zákazníků zejména z Orenburgské oblasti.

 

Účast na X. jubilejní výstavě „Vzdělávání a kariéra“ v Orenburgu

 

Během výstavy byl ředitel Czech Prestige pozván na prohlídku Lycea č. 4, kde vystoupil se dvěma prezentacemi své školy před žáky této orenburgské všeobecně vzdělávací školy. Velké poděkování za pomoc při organizaci účasti na výstavě „Vzdělávání a kariéra“ v Orenburgu patří oficiální představitelce Czech Prestige – JŠ Natálie Gorbaněvské, JŠ s právem SJZ,s.r.o. Irině Jurjevně Chapuženkovové.

© 2009-2024 Czech Prestige - jazyková škola Natálie Gorbaněvské,
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.